1. Haberler
  2. Far Cry 2 Remaster Mod İndirilmeye Açıldı

Far Cry 2 Remaster Mod İndirilmeye Açıldı

11 Ekim 2020 22:55

Mod yapımcısı dannyhl tarafından Far Cry 2 ve Far Cry 2: New Dunia için bir Remaster mod oyun severlerle paylaşıldı. Öte yandan paylaşılan bu mod oyunun grafiklerini büyük ölçüde düzeltiyor ve yeniliyor bunun yanında hataları en aza indiriyor ayrıca bu mod hem ses konusunda hem de oynanış konusunda iyileştirmeleri beraberinde sunuyor.

Oyun dünyasına çıkışından bu yana yıllar geçmesine rağmen hala büyük bir kitle tarafından kesintisiz oynanan oyunlardan birisi olan Far Cry 2’nin yenilenmesini isteyen pek çok oyun sever bulunuyor. Bununla beraber bu büyük kitlenin yardımına dannyhl yetişiyor.

Yeni mod paketi ile beraber oyunda pek çok anlamda iyileştirmeler göz önüne çıkıyor. Bu iyileştirmeler arasında yeni kaplamalarla beraber su yüzeyinin daha gerçekçi tasarlanmış olması, FX efektleri ve gerçekçi güneş ışığı yer alıyor. Mod geliştiricisi, oyunun ses ve oynanış mekaniğinde de dikkat çekici ilerlemeler yapmış diyebiliriz.

Öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta bu modu indirecek olan oyun severlerin, bir mod indirdiklerini unutmaması ve her ne kadar oyunu en üst seviyeye çıkarmak isteseler de paketin içerisinde, yüksek poligonlu karakterler ve ışın izleme teknolojisini beklememesi gerekiyor.

Far Cry Remastered Mod Nereden İndirilir?


Oyunun içerisindeki görsel, işitsel, oynanış düzeltmeleri ve iyileştirmeleri modun içerisinde mevcut. Modun içerisinde bulunan bu yeni animasyonlar, kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri ve geliştirilmiş görüş alanını da görebilirsiniz. Mod geliştiricisinin üzerinde durduğu diğer bir nokta ise, oyunun gerçek dünya haritası olmuş diyebiliriz.

Far Cry 2 oyununa sunulan bu Remaster mod sayesinde oyunda birçok değişikliğin de olduğunu görebilirsiniz. Öte yandan paketle beraber oyunda halihazırda bulunan hatalarda da düzeltmelere gidilmiş. Örnek vermek gerekirse; artık gizlenerek adam öldürmek mümkün olurken bunun yanında oyuncu dayanıklılığı ve hareketleri de beraberinde iyileştirilmiş. Ayrıca oyundaki silahlarda da geliştirmeler ve iyileştirmeler yapılmış. Oyuna gelen yeni modu buradan indirebilirsiniz.