1. Haberler
  2. En İyi Mmorpg Oyunları

En İyi Mmorpg Oyunları

26 Haziran 2020 23:03

En İyi Mmorpg Oyunları

Ülkemizi ve dünyayı etkisi altında bırakmış ve hala da bırakan, efsane bir oyun türü olan Mmorpg oyunları ile karşınızdayız. Bu yazıda en iyi Mmorpg oyunlarını sizlere anlatacağız. Bu oyun türünde arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz harika ötesi dünyalara gidebileceğiniz seçenekler bulunuyor. Genellikle herkesin bir göreve büründüğü bu oyun türü milyonlar tarafından sevilmektedir. Hikaye konusundan zengin olan bu oyun türünde başka dünyalarda yaşayacaksınız ve bir çok maceraya atılacaksınız. Arkadaşlarınızla kaliteli vakit geçirme şansınız olacak hatta yeni arkadaşlar edineceksiniz. Topluluk halinde gezebileceğiniz ve karşınıza çıkanları yerle bir edebileceğiniz bu ortamda vaktinizi güzel geçirebilirsiniz. Yeni şeyler öğrenebilir, yeni insanlarla tanışıp ufkunuzu genişletebilirsiniz. Karşınızda Mmorpg oyunlarından bazıları.

World Of Warcraft


2004 yılından bu zamana kadar en iyi mmorpg oyunları’ndan olan World of Warcraft’ın dünya genelinde 12 milyonu aşkın oyuncusu vardır. Oyunun amacı size çeşitli karakterler sunup bir tanesini seçtirmektir. Ardından seçtiğiniz karakterlerle oyun içindeki dünyada çeşitli canavarları öldürüp görevleri yerine getirerek seviye atlayabilirsiniz. Oyun çok oyunculu olduğundan büyük savaşlar yapıp düşmanlarınızı bozguna uğratarak seviyenizi daha da yükseltebilirsiniz. Bir çok MMORPG oyunu gibi World of Warcraft da sizden özel bir üyelik istemektedir. Ön ödemeli kartlarınızla oyunun özel üyeliğini satın alabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise her ay düzenli bir ödemeyle özel üye olarak kalmaktır. Oyunu oynamak için ise internet bağlantınız olmalıdır.

Metin2


2005 yılının mart ayında yayınlanmış, o günden bu güne kadar başarı merdivenlerini ikişer ikişer atlayan Metin2 ilk olarak Kore’de yayınlanmıştı. İlk zamanlarında sadece Korece ve Çince yayınlanan oyun satın alındıktan sonra 17 dile çevrildi. İlk betasını Almanya’da yapan Metin2 58 milyonu aktif toplamda 150 milyonu aşkın oyuncusu vardır. 2007’de ücret konusunda düzenlemeler geçiren Metin2 oyunu şimdilerde bile en çok sevilen mmorpg oyunlar arasındadır. Konusu Uzak Doğu’da geçen üç büyük imparatorluğun savaşı olan Metin2’de Savaşçı, Ninja, Sura, Şaman ve Lycan olmak üzere 5 farklı sınıf vardır. Oyuncular bu sınıflardan birini seçip geliştirmek için savaşlara katılır, görevleri yapar, canavarlarla savaşıp seviyelerini yükseltir.

Knight Online


Mmorpg oyunlarının atası olarak da bilinen Knight Online 2002 yılında yayınlanmıştır.İlk zamanlarda karakterlerin çıkabileceği en yüksek seviye 65 iken şimdi 83 olmuştur.Tam sürücüsünün 4 ana serveri bulunmaktadır. Ares, Dies, Beramus ve Xigenon olarak adlandırılan bu 4 sunucu oyunun temel yapı taşlarını oluşturur. 2007 yılında gelen güncelleme ile yenilenen Knight Online haritalarının boyutunu büyük derecede arttırmıştır.Oyun içinde kontrol edebileceğiniz 2 farklı ırk ve bu ırklar içinde de 5 farklı sınıf bulunuyor. Oyun içindeki kaderinizin gidişatı doğru ırkı ve sınıfı seçmekten ibaret. Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bu oyun sayesinde strateji yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. En iyi Mmorpg oyunları içinde bulunan bu oyun size harika maceralar yaşatacaktır.

Guild Wars


En iyi Mmorpg oyunlarından biri olan Guild Wars’ı oynamak için herhangi bir sürümü kullanabilirsiniz. Her farklı sürüm bir önceki sürümden farklı olarak daha fazla harita , yeni yetenekler ve de karakterle karşılaşırsınız. Diğer mmorpg oyunlarından farklı olarak oyunu sadece bir kere satın almanız ya da internet üzerinden cd-key şeklinde yüklemeniz yeterli olacaktır. Her ay düzenli ödeme gibi bir durum yoktur. Oyun içerisinde toplamda 10 karakter sınıfı bulunmaktadır. Sınıflardan 2 tanesini seçersiniz birisi temel birisi yardımcı olmaktadır. Temel sınıf karakterinizin zırhı ve giyecekleri belirleyicidir fakat yardımcı karakterde bunlar serbesttir. Maksimum karakter seviyesi 20 dir. Seviye değil de unvan kazanmak zamanınızı alabilir.