1. Haberler
  2. En Çok İndirilen Mobile Oyunlar

En Çok İndirilen Mobile Oyunlar

22 Haziran 2020 21:29

Genellikle en çok indirilen mobil oyunları arasında ücretsiz mobil oyunları bulunmaktadır. Mobile oyunlar günümüzde oldukça yaygınlaşmaya ve boş vakitlerimizin neredeyse yarısından fazlasını doldurmaktadır. Bu oyunlar günümüzde milyonlarca kişi tarafından indirilip oynanmaktadır. En çok indirilen mobile oyunları sıralamaya koyacak olursak:

Genellikle en çok indirilen mobil oyunları arasında ücretsiz mobil oyunları bulunmaktadır. Mobile oyunlar günümüzde oldukça yaygınlaşmaya ve boş vakitlerimizin neredeyse yarısından fazlasını doldurmaktadır. Bu oyunlar günümüzde milyonlarca kişi tarafından indirilip oynanmaktadır. En çok indirilen mobile oyunları sıralamaya koyacak olursak: 

Subway Surfers

Bir tren istasyonunda başlayan oyun kay kayı ile gezip trenlere grafiti yaparak güvenlikçiyi kızdıran çocuk arasında ki kovalamadan ibarettir. Oyunda uzun bir mücadele başlar çocuğun kurtulabilmesi için altınları toplaması ve güvenlikçiye yakalanmaması gerekir. Çocuğu kurtaracak uçan altınları yakalamasıyla çocuk oyunda farklı bir seviyeye geçer. Oyunun sınırı ve ucu bucağı yoktur.


Pubg Mobile

Dünyada 600 milyonu aşkın bir indirme sayısına ulaşan Pubg Mobile en çok indirilen mobile oyunlar listesini rekor kırarak girmiştir. Pubg Mobile büyük ilgi görmüş ve anlık oyuncu sayısı olarak da rekor kırmıştır. Oyunun online olarak anlık oyuncu sayısı günde 50 milyondan fazla olarak bilinmektedir.

Oyunun başlarında bir karakter şeçip o karakterle hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oynamak istediğimiz haritayı şeçip o haritaya bir uçak yardımıyla giriş yapıyoruz. Daha sonra yine harita üzerine belirlenen yere paraşüt ile atlanır. Genelde harita üzerinde savaşlardan kalan yıkık hangarlar, evler bulunur.

Bu yerlerin içerisinde bizi hayatta tutacak mühimmatlar bulunur. Bu mühimmatları toplayarak harita üzerinde bulunan 100 kişi üzerinden hayatta kalan son kişi olmayı başarıyoruz. Oyunun toplam da yeni gelen güncellemeler ile birlikte 5 adet haritası da bulunmaktadır.


Call Of Duty oyun dünyasında efsaneleşmiş oyunlardan bir tanesidir. Bunu da oyunun mobile versiyonunu çıkartarak bir kez daha tescillemiştir. Oyun neredeyse Pubg Mobile ile aynı indirilme sayısına kısa sürede ulaşmış olup anlık kullanıcı sayısı da hemen hemen yakındır.

Oyunun amacı aynı Pubg Mobile oyununda ki ile hemen hemen aynı olmasına rağmen grafikleri kendine has mühimmatları ile ön plana çıkmıştır. Oyunda yine belirlemiş olduğunuz harita üzerine bir uçak vasıtasıyla girip, harita üzerinde belirlemiş olduğunuz evlerin ve hangarların olduğu yere atlıyorsunuz.

Daha sonra mühimmatlar toplayarak hayatta kalmak için rakipleriniz ile çarpışarak ( savaşarak) zafere adım adım gidiyorsunuz. Bu oyunlarda şöyle bir şey var ki ya bir köşeye pusup ölümün sana gelmesini bekleyeceksin ya da silahını alıp ölümün üzerine gideceksin. Karar sizin farklı stratejilerde uygulayabilirsiniz.

THE WALKING DEAD NO MAN’S LAND

Zombi severler için oldukça oynaması keyifli bir oyundur. Oyunun içerisinde dalıp saatlerce oynadığınızı ve zamanın nasıl geçtiğinin farkında bile olmayacaksınız. Oyunun günlük ve anlık ortalama sayısı dünya üzerinde neredeyse 20 milyonu geçmektedir.

Oyunun amacı belirli bir bölgede kamp alanı oluşturuyorsunuz. Bu kamp alanına uzun uğraşlar sonunda mühimmatlar toplayarak kampınızı güçlendiriyorsunuz. Dikkat edin kampınız ne kadar güçlü olursa o kadar çok kendinizi zombilerden koruyabilirsiniz.

Lakin bir diğer dikkat edilmesi gereken de kampınıza doğru ekipmanları toplamak yanlış ekipman topladığınız da biranda oyun hüsranla sonuçlanabilir ve kendinizi zombiler arasında bulabilirsiniz. Oyunda sizin seçeceğiniz birçok karakter de barınmaktadır. İstediğiniz karakteri seçip hayatta kalmaya çalışabilirsiniz.


LAST DAY ON EARTH: SURVIVAL

Oyun ne kadar offline oynansa da kitlesi oldukça fazladır ve en çok indirilen listesinde de uzun süredir yerini korumuştur. Oyunda bulunduğunuz şehirde güçlü bir virüs salgını başlamıştır. Herkes şehri terk ederken siz terk etmeyip hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz. İmkansızı başarmak zor olsa da oyun hayatta kalma mücadelesi vermek üzerine kurulmuştur.