1. Haberler
  2. Dying Light 2’nin Baş Anlatımcısı, Tam 22 Yıldır Yer Aldığı Techland’den Ayrıldı

Dying Light 2’nin Baş Anlatımcısı, Tam 22 Yıldır Yer Aldığı Techland’den Ayrıldı

08 Ocak 2021 23:45

Uzunca bir süredir beklediğimiz Dying Light 2, bugün kötü bir haber ile oyun dünyasını sarstı diyebiliriz. Oyunun yıllardır baş anlatımcısı video oyun firmasından ayrılmaya karar verdi. Şirketten ayrılan baş anlatımcı Pawel Selinger’ın yerine gelecek olan anlatımcının ismi ise belli oldu.

Daha öncesinde Call of Juarez ve Dead Island gibi başarılı yapımları oyun dünyasıyla tanıştıran Techland, 2015 yılında yayınladığı Dying Light oyunu ile muhteşem bir ilgi toplamayı başarmış ve oyuncuların takdirini kazanmıştı. Merkezi Polonya’da olan video oyun şirketi, aradan uzunca bir süre geçmesine rağmen Dying Light’ı hala canlı tutmak için çabalıyor. Ayrıca serinin ikinci oyunu Dying Light 2’yi geliştiriyor.

Bugün ise Dying Light 2’yi direkt olarak etkileyen bir haber geldi. Techland’de tam 22 yıldır çalışan ve Dying Light 2’nin baş anlatımcısı olarka görev alan Pawel Selinger, şirketteki görevine veda etmekle beraber oyun şirketini ve hayranlarını derinden etkiledi. Selinger, Dying Light 2 üzerinde çalışmadan önce şirkette sanat yönetmeni olarak çalışmaktaydı.


Pawel Selinger’a ait Linkedln hesabında yapılan paylaşımla beraber Techland ile yürütülen çalışma süresinin sonlandırıldığı belirtildi. Selinger, şirkete teşekkürlerini ileterek Dying Light 2 ve diğer birbirinden başarılı projelerinin dünya genelinde ilgi görmesini diledi. Techland firması tarafından yapılan açıklamaya göre Pawel Selinger’ın 2020 yılının sonuna doğru şirket ile olan ortaklığının bitirileceği dile getirilmişti. Geliştirici stüdyo Techland, Dying Light 2’nin baş anlatımcı koltuğuna Piotr Szymanek’in geleceğini açıkladı.