1. Haberler
  2. Düşük Sistemle Oynanabilen Oyunlar

Düşük Sistemle Oynanabilen Oyunlar

21 Haziran 2020 20:54

Oyun kalitesinin artmasıyla birlikte bilgisayarlar bazen oyunu kaldıracak donanımları bünyesinde bulunduramıyor.

Oyun kalitesinin artmasıyla birlikte bilgisayarlar bazen oyunu kaldıracak donanımları bünyesinde bulunduramıyor. Bunun için alternatif olarak düşük sistemli oyunlar tercih ediliyor. Peki, rahatlıkla oynayabileceğiniz düşük sistemli oyunlar hangileridir? Birlikte göz atalım.

Need For Speed Undercover

En ünlü araba yarışı oyunlarından olan Need For Speed serisinin tarihe geçen oyunlarından Undercover, düşük sistem gerektiren oyunlar arasında karşımıza çıkıyor. Oldukça sürükleyici olan bu seriyi oynarken heyecanlanmamanız elde değil. Araba yarışı sevenler bu oyunu indirerek rahatlıkla oynayabilirler.

Bully Scholarship Edition

Normal okulunda oldukça yaramazlık yapan karakterimiz yatılı okula transfer oluyor. Fakat burada da yerinde durmadığı için pek çok farklı maceralara atılıyor. Okulun diğer yaramazları ile mücadele eden karakterimiz tabii ki derslerine ve sevdiği arkadaşlarına da dikkat ediyor. Rockstar Games aracılığıyla geliştirilen bu oyun düşük sistemli oynanabilen oyunlar.

Assasin’s Creed Rogue

En bilinen oyunlardan bir tanesi olan Assasin’s Creed oyununun unutulmazı olan Rogue, minimin sistemli bilgisayarlarda oynanabilen değerli oyunlardandır. Taktiksel dövüş oyunu arayanlar bu oyunu bilgisayarlarına indirerek kolayca oynayabilirler.

Mount And Blade Warband

Orta çağ zamanlarında geçen oyunda kendi karakterinizi oluşturarak oyuna başlıyorsunuz. Köylerden savacı toplamanın yanı sıra krallıkları ele geçirmeye kadar uzanan harika bir konusu bulunuyor. Orta çağ oyunları arasında sizleri uzaklara alıp götürecek özel bir oyun diyebiliriz.

Star Wars The Force Unleashed 2

2010 yılında karşılaştığımız bu Star Wars oyunu tüm platformlarda rahatlıkla oynanabiliyor. Özellikler bilgisayar oyuncuları bu oyunu indirerek problemsiz bir şekilde düşük sistemle oynayabilirler. Grafikleri de oldukça hatırı sayılır olan bu oyunu oynadığınızda aksiyonu eksiksiz tattırıyor.

Portal

Portal oyunu beyin jimnastiği yaptıran ve strateji geliştirme açısından harika bir oyundur. Valve firmasının en favori oyunlarından bir tanesi olan Portal, eğlence açısından oldukça keyif verici. Daireler şeklinde portallar oluşturduğunuz silahınızla birlikte çeşitli yerlerden kaçmaya çalışıyorsunuz. Düşük sistemli bilgisayarlar için tavsiye ediyoruz.

Theme Hospital

Kuş bakışı 2D oyun oynamayı sevenlere önerimiz Theme Hospital oyunudur. Oyunda ki hedefiniz iş geliştirme üzerine odaklanmanızdır. Özel hastaneyi yöneterek en iyi konuma taşımak için çabalıyorsunuz. Oyun, DOS’tan tutun Windows 10’a kadar oynanabiliyor.

Age of Empires 2

En düşük sistemli bilgisayarda bile rahatlıkla oynanabilen önemli oyun Age of Empires 2, strateji tarzında oyunlar arasında bulunuyor. 1999 yılında çıkan bu oyun günümüzde bile hala sevilerek oynanmaya devam ediliyor. 2D grafikleri ile farklı bir hava katan oyunda amacınız, küçük olan köyünüzü geliştirerek diğer köyleri ele geçirmenizdir.