1. Haberler
  2. Düşük Sistemle Çalışan Oyunlar

Düşük Sistemle Çalışan Oyunlar

23 Haziran 2020 21:24

Düşük Sistemle Çalışan Oyunlar

Oyun oynamak hem mutluluk vericidir hem de hayal dünyanızda ki gerçekleri yaşamanızı nitekim sağlar. Günümüz oyunlarına baktığımız zaman çok yüksek performanslı sistemler gerekiyor. Bu nedenle normal ve düşük sistemli cihazlar ile oynamak imkânsız hal alıyor. Ama bazı oyunlar düşük sistemle çalışsa bile günümüzün oyunlarından daha fazla heyecan verebiliyor. Şimdi sizlerle birlikte düşük sistemle çalışan oyunlar dünyasına geçerek neler varmış göz atalım.

BioShock İnfinite


BioShock adını her bilgisayar oyuncusu elbette duymuştur. Korku, gerilim ve macera açısından oldukça kaliteli olan bu oyun İnfinite ile birlikte tavan yaptı diyebiliriz. Gökyüzünde bulunan farklı bir dünya da düşmanlara karşı savaşarak kendimizi ve yanımızdaki kişileri korumaya çalışıyoruz. FPS şeklinde oynanan bu oyun en iyi oyunlar listesi içerisinde de yer alıyor.

Mafia 2


Çok özel ve değerli bir oyun olarak görülen Mafia 2, en son oyunundan bile daha fazla heyecan verici olarak kabul ediliyor. 1960’lı yıllar içerisinde geçen bu oyunda karakterimiz verilen görevleri yerine getiriyor. Çok büyük bir hikâyeye sahip olan Mafia 2, sizleri farklı bir dünya heyecanını tattıracak diyebiliriz.

Super Meat Boy


Arcade tarzında ki oyunlar her zaman düşük sistem cihazlara özel olarak hizmet ederler. Oldukça sevimli ve grafik açısından 2D olan özel oyunlardan bir tanesi ise Super Meat Boy oyunudur. Oyun içinde karakterimizin kız arkadaşı başka kişiler tarafından kaçırılıyor ve onu kurtarmak adına zorlu görevler tamamlanıyor.

FIFA14


Dünyanın en iyi futbol oyunlarından bir tanesi sayılan FIFA, her bilgisayarda rahatlıkla oynanabiliyor. Özellikle kaliteli grafik ve eğlence açısından FIFA14 düşük sistemle çalışan oyunlar arasında önemi büyük olan oyunlardandır. Futbol severler bu oyunu doya doya oynayabilirler.

LIMBO


Oynayabileceğiniz en farklı tarzda oyunlardan bir tanesi LIMBO olacaktır. Oyuna baktığımızda genel oyunların dışında çok farklı bir oynayış tarzı bulunuyor. Oyunun senaryo ya da çeşitli türden bilgilendirme metni bulunmuyor. Bir kardeş küçük kız kardeşini aramak için ormanın ortasında kendini buluyor ve macera bu şekilde başlıyor.

Half-Life 2


Half Life oyununu duymayan hiçbir oyuncu yoktur ve herkes bu oyunu oynamıştır. Valve firmasının bir adım öne çıktığı oyunlardan bir tanesi Half Life oyunudur. Oyunda başka boyutlardan gelen uzaylılar ile savaşıyorsunuz. Gezegen onların işgali altında olduğundan bir an önce kurtarmanız gerekiyor. 2004 yılında sunulan bu oyun günümüzde bile hala oynanan kıymetli oyunlardan.

Battlefield Bad Company 2


Savaş oyunu hayranları Battlefield serisinin hepsini mutlaka bilirler. Özellikle Battlefield Bad Company 2 oyunu, hikâyesi ile diğer savaş oyunlarına örnek olmayı başarmıştır. Taktiksel ve aksiyon tarzında oynanan bu oyunu düşük sistemle çalışan oyunlar listemize ekledik.

Assasin’s Creed 2


Oyunlar arasında en dikkat çeken yapım Assasinc’s Creed 2 oyunudur. Özellikle kitabı yazılan bu oyuna pek çok ödül de verilmiştir. Oldukça başarılı olan bu oyun eski zamanlarda geçiyor. Ajan olarak görev yapan karakterimiz gizlice verilen görevleri yerine getirerek düşmanlarını yok ediyor. Üstelik bu oyun en iyi oyunlar arasında yer alan nadir oyunlardandır ve düşük sistemle çalışan oyunlar içerisinde en göze batanı da diyebiliriz.