1. Haberler
  2. Dünyanın Bilinen İsmi Efsane Tetris Oyuncusu Jonas Neubauer Hayatını Kaybetti

Dünyanın Bilinen İsmi Efsane Tetris Oyuncusu Jonas Neubauer Hayatını Kaybetti

11 Ocak 2021 22:13

Tarihin en bilinen oyunlarından birisi olan Tetris’i gerçekleştirdiği eğlenceli Twitch yayınları ile oldukça popülerleşen Klasik Tetris Dünya Şampiyonası’nda tam 7 kez şampiyonluğu alan yetenekli isim Jonas Neubauer, 39 yaşında hayatını kaybetti. Neredeyse 40 yıl önce ilk kez oyun dünyası ile buluşan dev yapım Tetris, hala birçok özel turnuva düzenlerken ayrıca yeni çıkan oyunları ile beraber popülaritesini günden güne sürdürmeye ve arttırmaya devam ediyor.

Tetris’in son birkaç yıldır yeniden popülerleşmesinde oldukça büyük bir paya sahip olan ve Twitch, Youtube gibi platformlarda Tetris’ten birkaç taktiğe değinen Jonar Neubauer, yeni neslin Tetris’e ilgi duymasına yardımcı oldu. Klasik Tetris Dünya Şampiyonası’nda tam yedi kez şampiyonluğu almış, iki yıl öncesinde de katıldığı bir şampiyonada çekişmeli ve oldukça keyifli bir rekabet sonrasında galibiyetini 16 yaşındaki bir rakibine vermişti.

Jonar Neubauer, tetris gibi zeka ve ciddi bir refleks gerektiren bir oyunla yıllarca rakiplerini yenmiş, birçok şampiyonluğu almış ve birçok oyunseverin Tetris’e ilgi duymasına yardımcı olmuştu. Son yıllarda da paylaşımları ile beraber oyuncular arasında oldukça tanınmayı başaran Jonar Neauber oldukça genç yaşıyla hayatını kaybetti.


4 Ocak günü hayatını kaybeden Neubauer’in ölüm nedeni hala araştırılıyorken bir Tweet paylaşımı ile tıbbi bir acil durum nedeni ile ilgisi olduğu dile getirildi. Tetris’in efsane isimlerinden olan Neubauer’ın ölüm haberinin ardından oyuncunun sevenleri de üzüntülerini dile getiren mesajlar ve paylaşımlarda bulundular.