1. Haberler
  2. Cyberpunk 2077’nin Xbox Game Pass Üzerinde Yer Almayacağı Resmi Olarak Açıklandı

Cyberpunk 2077’nin Xbox Game Pass Üzerinde Yer Almayacağı Resmi Olarak Açıklandı

21 Kasım 2021 00:45

Çıkış yaptığı günden bu yana birçok problemle karşı karşıya kalan ve oldukça eleştiri alan son zamanların en popüler oyunlarından Cyberpunk 2077’nin Xbox Game Pass platformu üzerinde yer alıp almayacağı ile ilgili birçok söylenti bulunuyordu. Bununla beraber kısa bir süre önce geliştirici firma yapmış olduğu açıklamalarıyla oyunun platform üzerinde yer almayacağını açıkladı.

Son zamanların iki yılının en fazla gündem olan oyunları arasında yer alan ve bununla beraber global olarak da popüler olan Cyberpunk 2077 beklenen çıkışı maalesef ki yapamamış ve birçok kez ertelenmiş, sorunlarla beraber çıkış yapmıştı. Bununla beraber geçtiğimiz saatlerde ise yapılan açıklamalarla beraber oyun hakkında bir olumsuz açıklamada daha bulunuldu.

Cyberpunk 2077, Xbox Game Pass’de Yer Almayacak


Cyberpunk 2077’nin içerisinde bulunduğumuz 2021 yılında büyük bir güncelleme ile sorunsuz bir şekilde yoluna devam edeceği tahmin ediliyordu. Ancak bahsi geçen güncelleme ani bir kararla beraber 2022 yılına ertelendi. Ayrıca son zamanlarda yayınlanan Xbox Game Pass Ultimate abonelerine özel oyunların tanıtıldığı ve beraberinde tüm oyunların yer aldığı videoda Cyberpunk 2077’nin de yer aldığı görüldü. Bunun üzerinde oyunseverler Cyberpunk 2077’nin platformda yer alıp almayacağı şeklinde soruları geliştirici firmaya yöneltti.

Bir süredir sessiz kalan geliştirici firma kısa süre önce yaptığı açıklamalarıyla beraber oyunun Xbox Game Pass üzerinde yer almayacağını resmi olarak açıkladı. Reddit üzerinde oldukça fazla yer alan söylentilere CD Project Red net bir açıklamada bulundu. Öte yandan geliştirici firma;”Cyberpunk 2077 için Game Pass planımız yok” şeklinde açıklama yaparak konuya netlik kazandırdı.