1. Haberler
  2. Cyberpunk 2077’nin Işın İzleme Teknolojisinden Kötü Haber Geldi!

Cyberpunk 2077’nin Işın İzleme Teknolojisinden Kötü Haber Geldi!

22 Kasım 2020 16:44

Uzunca bir süredir defalarca kez çeşitli sebeplerden dolayı ertelenen ve milyonlarca oyuncuyu hayal kırıklığına sürükleyen Cyberpunk 2077’nin ışın izleme teknolojisinden bir kötü haber geldi. AMD’nin GPU’larında bu özelliğin şu anlık desteklenmeyeceğini dile getirildi.

Milyonlarca oyuncu tarafından merakla ve heyecanla beklenen Cyberpunk 2077, birçok kez farklı sebeplerden dolayı ertelenip durmuştu. Öte yandan NVIDIA, Cyberpunk 2077’nin herhangi bir ışın izleme teknolojisine sahip olmayacağını ve DXR uyumlu tüm Grafik kartlarında çalışacağını açıklamıştı.

Lakin görünen o ki işler istenilen yönde ilerlemedi. Oyun geliştiricisi dev firma CD PROJEKT RED’in yöneticilerinden Marcin Momot, Cyberpunk 2077’nin çıkışında AMD’nin son Grafik kartlarında da ışın izleme teknolojisinin eklenmeyeceğini açıkça belirtti.

Cyberpunk 2077’de Işın İzleme Teknolojisi NVIDIA Ekran Kartlarıyla Gelecek!


CD PROJEKT RED firmasının dün yayınladığı Cyberpunk 2077’nin RTX destekli sistem gereksinimlerini sizlerle paylaşmıştık. Bununla beraber firmanın paylaştığı listede yalnızca NVIDIA’nın RTX ekran kartlarının eklenmiş olması ilgiyi üzerine toplamıştı. Bununla beraber Souls Ninja kullanıcı adlı bir oyuncu, yeni AMD ekran kartlarında ışın izleme teknolojili Cyberpunk 2077’nin sistem gereksinimlerinin neler olduğunu sormuştu. Yapılan açıklamalara göre AMD ekran kartlarında ışın izleme teknolojisinin şu anlık yer almayacağı dile getirildi.

Öte yandan CD PROJEKT RED’in ışın izleme teknolojisini ne sebeple yalnızca NVIDIA ekran kartları için kullanıma sunulduğu bilinmemekte. Geliştirici firmanın sebebini açıklamadığı durum için birçok oyuncu merakla açıklama bekliyor.