1. Haberler
  2. Cyberpunk 2077’den Işın İzleme Teknolojili Görüntüler Yayınlandı!

Cyberpunk 2077’den Işın İzleme Teknolojili Görüntüler Yayınlandı!

22 Kasım 2020 17:03

Cyberpunk 2077’nin çıkış yapacağı güne yalnızca 20 gün kala NVIDIA, oyunun ışın izleme teknolojisiyle nasıl göründüğünü bir kez daha görüntüledi. Cyberpunk 2077’nin mükemmel dünyası ışın izleme teknolojisi ile beraber çok daha canlı görünmeye başladı.

Defalarca kez ertelenen Cyberpunk 2077, yapılan son açıklamalara göre 10 Aralık günü oyun dünyasıyla bir araya gelecek. Birbirinden farklı sebeplerden dolayı defalarca kez ertelenen ve her ertelenmenin ardından farklı farklı iyileştirmeler, detaylandırmalar, eklemeler yapılan oyunun buna ek olarak ışın izleme teknolojisi ile beraber gelmesi oyun dünyasını hiç olmadığı kadar heyecanlandırmaya devam ediyor.

CD PROJEKT RED firmasının yeni eklentileri arasında oyunun oynanış fragmanı ve Keanu Reeves’iin oyunun geliştirme sürecindeki görüntülerine de yer veriliyor. Öte yandan bugün ise Cyberpunk 2077’ye ilişkin NVIDIA tarafından birçok görüntü paylaşıldı. Paylaşılan görüntüler NVIDIA GeForce Youtube kanalından bir video şeklinde paylaşıldı.


NVIDIA’nın yeni yayınladığı videoyla beraber CD PROJEKT RED geliştirici ekibi, ışın izleme teknolojisinin eklendiği Cyberpunk 2077’deki yerini gösteriyorlar. Geliştiriciler RTX’in ne gibi özellikler sunacağını anlatırken bunun yanında Cyberpunk 2077 dünyasının RTX’li görüntülerini gösteriyorlar. Oyun tek kelime ile “Muhteşem” görünüyor diyebiliriz.

Devasa büyüklükteki dünyasıyla beraber Cyberpunk 2077, ışın izleme teknolojisi ile çok daha canlı görünürken bunun yanında oyundan beklenen heyecan da çok daha fazla artmış diyebiliriz.

Işın İzleme Teknolojisi Nedir?Işın izleme teknolojisini kısaca anlatmak gerekirse bu teknolojiye sahip olan oyunlar, ışıklandırmayı gerçek zamanlı olarak hesaplayabildikleri gibi görünen her gölge, her ışık ve her rengi yansıması gerçek zamanlı olarak ekrana yansıtılıyor. Bu durum ise oyunların daha gerçekçi bir hal almasına olanak tanırken bunun yanında ekran kartına düşen yükü ise bir hayli arttırıyor.