1. Haberler
  2. Cyberpunk 2077, Kısa Bir Süre İçerisinde Steam Üzerindeki Oyuncu Kitlesinin Neredeyse Yüzde 80’ini Kaybetti

Cyberpunk 2077, Kısa Bir Süre İçerisinde Steam Üzerindeki Oyuncu Kitlesinin Neredeyse Yüzde 80’ini Kaybetti

06 Ocak 2021 21:42

GitHyp tarafından yapılan listelemeye ve paylaşılan verilere göre Steam üzerindeki her 5 Cyberpunk 2077 oyuncusunun 4’ü oyunu bırakmış durumda. Bununla beraber böylelikle satış rekorları kuran dev yapım, en hızlı terk edilen oyun da olmayı başardı.

Cyberpunk 2077, 2020 yılının en ses getiren oyunlarından birisi olmuştu. Bununla beraber oyun piyasaya sürülmeden önce ve piyasaya sürüldükten sonra birçok şikayete ve tartışmalara maruz kalmıştı. Oyun, çıkış yapmadan önce oldukça güçlü bir reklam kampanyası oluştururken zamanla bu güç zayıflamaya başladı. CD PROJEKT RED geçtiğimiz aralık ayı itibariyle oyunu yayınladığında beklenen ilgiyi alamadı diyebiliriz.

Cyberpunk 2077, oyun dünyasına katılır katılmaz ortalama 13 milyondan fazla kopya satarak ve Steam üzerindeki tüm zamanların en fazla anlık oyuncu sayısına sahip tek oyunu olmayı başarmıştı. Buna benzer birçok rekoru da beraberinde getiren Cyberpunk 2077, reklam kampanyalarının ne kadar başarılı olduğunu göstermişti. Lakin özellikle de Cyberpunk 2077 konsol platformunda birbirinden ilginç e bir o kadar sinir bozucu optimizasyon sorunları ve bug’ları beraberinde getirmiş, Playstore üzerinden kaldırılmasına sebebiyet vermişti.


GitHyp tarafından yapılan listelemelere ve verilere göre Cybepunk 2077, aralık ayındaki heyecan verici lansmanından bu zamana dek Steam platformu üzerindeki oyuncularının neredeyse yüzde 80’ini kaybetmiş durumda. Ayrıca popüler oyun, ilk günlerde 1 milyonun üzerinde anlık oyuncu sayısına sahip olan oyun, bugün itibariyle 200 bin oyuncu sayısına kadar düşmüş durumda.