1. Haberler
 2. CS GO FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

CS GO FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

16 Temmuz 2020 22:56

Son zamanlarda popüler olan oyunlardan birisi de hiç şüphesiz ki CS:GO diyebiliriz. Counter Strike serisini tamamen bitiren ve bu oyuna yıllarını veren kullanıcılar da son versiyondan daima yüksek FPS değeri almak isterler. FPS değerinin yükselmesiyle beraber oyunun kalitesi ve oyun deneyimi artarken kullanıcılar düşük oyun sistemlerindeki gibi kötü ve durgun grafiklerle karşılaşmazlar. CS:GO üzerinden FPS arttırmanın nasıl yapıldığını bilmeyen kullanıcılar için birbirinden işe yarar 3 yöntem hazırladık. Bakalım CS GO FPS arttırma nasıl yapılıyormuş?

NVIDIA Ayarıyla CS GO FPS Arttırma

İlk yöntemde ekran kartımız üzerinden ilerlemeye çalışacağız. Ekran kartımızla beraber FPS değerini rahatça yükseltebilir, rahat bir oyun imkanı da yakalayabiliyoruz. Tabii ki bu yöntem en işe yarar yöntem olsa da, bazı zamanlar işe yaramayabiliyor. Fakat merak etmeyin, sizin için en etkili iki yöntemimiz daha olacak. Bunun öncesinde ekran kartı optimizasyonuyla FPS arttırma yönteminden bahsedeceğiz.

 • Öncelikle ekran kartı optimizasyonunu yapmak için NVIDIA denetim masasına girmelisiniz.
 • Menünün hemen solunda yer alan ‘’3D ayar yönetimi’’ kısmına gelerek etkinleşmesi gereken ayarları göreceksiniz.
 • Karşınıza çıkan seçeneklerde GPU ayarını bulun ve bu ayarı tek ekran moduna taşıyın.
 • Normal oyun kalitesini ve doku süzmesini en yüksek seviyeye getirin.
 • Sonrasında güç yönetimi sekmesini de uyarlamalı olarak ayarlayın.
 • Tüm işlemler bittikten sonra benim tercihimi kullan seçeneğini işaretleyin ve denetim masasını kapatın.

CS:GO altyapısında en çok kullanılan yöntem budur diyebiliriz. Tabii ki bu her kullanıcıda işe yaramadığı için sizlere iki farklı yöntemden daha bahsedeceğiz.


Windows Yoluyla CS:GO FPS Arttırma Yöntemi

Bir diğer yöntemimiz de Windows kaynaklı bir yöntem olacaktır. Bu yöntemle beraber artık sizler de kesin olarak oyunda FPS arttırmayı kolaylıkla yapabileceksiniz. Peki Windows yöntemi nedir?

 • Öncelikle başlat sekmesine gelerek tümünü devre dışı bırak seçeneğini işaretleyin.
 • Sonrasında Windows platformunun hizmetlerine girerek tüm Microsoft hizmetlerini gizleyin.
 • Ön yükleme sekmesine gelin ve GUI ön izlemesi yok seçeneğini görün, kutuyu işaretleyin.
 • Bu ayarları yaptıktan sonra ‘’Bilgisayarım’’ dosyasına sağ tıklayın ve Özellikler > gelişmiş sistem ayarları > performans adımlarını izleyin.
 • Performans ayarlarına girdiğinizde en iyi performans için ayarlama kutucuğunu işaretleyin.
 • Bu işlemlerden sonra dosyayı kapatın ve Windows arama yerine gelerek kontrol paneli yazıp aratın.
 • Karşınıza çıkan bölümden güç sekmesine gelerek yüksek performans kutucuğunu işaretleyin.
 • Sonrasında yeniden başlat menüsüne dönerek arama yerine gelin ve UAC terimini aratın. Karşınıza çıkan seçenekte UAC ayarını tamamen kapatın.

CS:GO oyununda FPS arttırma yöntemlerinden birisi de Windows yoludur. Eğer bu yolu da izleyip başarısız olduysanız, sizlere son ve daha kolay bir yöntemden bahsedeceğiz.


Ek Olarak FPS Arttırıcı Program Kullanmak

Ek olarak diğer bir yöntem de FPS arttırıcı programlar kullanmak olacaktır. İlk iki yöntemden başarısız sonuç alan kullanıcılar için önerdiğimiz programlar, oyununuzun bütün ayarlarını sıfırlayacaktır. Bu nedenle program kullanacaksanız mutlaka ayarlarınızı yedeklemeniz gerekebilir.

Ayrıca program kullanmadan önce karşınıza çıkan program isimlerini aratabilir, daha önce kullanan kullanıcıların yorumlarını da okuyabilirsiniz. Bu şekilde bir tercih yapmak sizin için hem doğru, hem de güvenli olacaktır.