1. Haberler
  2. Call of Duty: Vanguard Kısa Süreliğine Ücretsiz Olacağı Açıklandı

Call of Duty: Vanguard Kısa Süreliğine Ücretsiz Olacağı Açıklandı

18 Kasım 2021 18:02

Call of Duty serisinin en sevilen oyunlarından birisi olan fakat seride yer alan oyunlardan en kötü çıkış yapan oyunu olarak bilinen Call of Duty: Vanguard üzerine yapılan açıklamalara göre 18 ile 22 Kasım tarihleri arasında oyun tamamen ücretsiz olarak oynanabilir hale gelecek. Bununla beraber oyunu ücretsiz oynamak isteyen oyuncular yalnızca çok oyunculu modunu deneyimleyebilecekler.

Oyun dünyasının en popüler serilerinden birisi olan Call of Duty, içerisinde bulunduğumuz ayın başında yepyeni bir oyununu tanıtmıştı. Bununla beraber İkinci Dünya Savaşı’nı konu alan serinin 6. Oyunu olan Call of Duty: Vanguard, beklendiği gibi bir çıkış yapamadı. Bu durum ise Call of Duty: Vanguard’ın son yılların en kötü çıkış yapan Call of Duty oyunu olarak anılmasına neden oldu.

Oyundan hiçbir şekilde umudunu kesmeyen ve oluşan hatalara karşı önlemler alan, çözümler yaratan Activision oyun şirketi ise Call of Duty: Vanguard’a çok daha fazla oyuncu çekmek adına yepyeni bir etkinliği başlatmış oldu. Bununla beraber etkinlik doğrultusunda oyunseverler Call of Duty: Vanguard’ın çok oyunculu modunu 18 ile 22 Kasım tarihleri arasında tamamen ücretsiz olarak oynayabilecekler. Oyunun yalnızca PC değil bunun yanında Playstation 5, Playstation 4, Xbox One, Xbox Series S ve Series X platformlarında da ücretsiz olduğunu söylemek mümkün.

Call of Duty: Vanguard Nasıl Ücretsiz Oynanır?


Oyunu ücretsiz olarak deneyimleyebilmek için burada yer alan bağlantıya tıklayıp daha sonrasında karşınıza çıkacak olan Battle.net uygulamasını sisteminize kurun. Sonrasında ise uygulamaya giriş yapın, eğer bir hesabınız yok ise uygulama üzerinde hesap oluşturabilirsiniz. Ardından uygulama üzerinden Call of Duty: Vanguard’ın sayfasına girin, ücretsiz oyna seçeneğinin bulunduğu seçeneğe tıklayıp oyunu belirtilen tarihler arasında tamamen ücretsiz olarak oynama şansı yakalayın.

Call of Duty: Vanguard Sistem Gereksinimleri

  • İşletim sistemi: Windows 10 64-bit ya da Windows 11 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5-2500K ya da AMD Ryzen 5 1600X
  • RAM: 12 GB
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 ya da AMD Radeon RX 580
  • Depolama: 61 GB