1. Haberler
  2. Call of Duty: Modern Warfare’a Boyut Güncellemesi Geliyor

Call of Duty: Modern Warfare’a Boyut Güncellemesi Geliyor

13 Ekim 2020 18:22

Call of Duty: Modern Warfare’a 1.28 kodlu yepyeni bir güncelleme geliyor. Gelecek olan bu güncelleme, özellikle de PC kullanıcılarını yakından ilgilendirecek. Bunun sebebi ise bu güncelleme ile beraber oyunların modlarında değişiklik yapılabiliyor ve kaldırılabiliyor. Oyuncular bu özellik sayesinde Call of Duty: Modern Warfare’ın boyutunu düşürebilecekler.

Oyun dünyasının ileri gelen isimlerinden birisi olan Activision’ın son Call of Duty oyunu Modern Warfare, kısa bir süre sonra yepyeni bir güncelleme alacak. Gelecek olan bu güncelleme, oyunu PC platformundan oynayan oyuncuların büyük çoğunluğunun hoşuna gidecek diyebiliriz. Sebebi ise oyuncuların, 1.28 güncellemesi ile beraber Call of Duty: Modern Warfare’ın boyutunu tercihe bağlı olarak düşürebilecek ve ayarlayabilecekler.

Call of Duty: Modern Warfare oyunun en büyük problemlerinden birisi hiç şüphesi depolama alanının bir hayli yer işgal etmesi diyebiliriz. Öte yandan oyunun bu devasa boyutu, çıkışı sırasında 175 GB depolama alanına ihtiyaç duyuyordu. Devamında ise oyuna gelen birçok güncelleme oyunun boyutunu tam 250 GB’a kadar yükseltmiş, birçok oyuncu depolama alanı konusunda problemlerle karşılaşmıştı.

SSD’ye sığmayan bu boyut, 1.28 güncellemesine sebep oldu. Gelen güncelleme ile beraber oyuncular, sadece oynamak istedikleri modları ekleyip diğer modları devre dışı bırakabilecekler.

Gelecek Olan Güncellemenin İçeriği Nedir?


Söz konusu bu güncellemeye yönelik açıklamalar, oyunun Ürün Direktörü Paul Haile tarafından geldi. Lakin PC oyuncularının en çok sevecekleri bu güncellemenin detaylarının bilinmediğini belirtelim. Yani gelecek olan güncelleme yalnızca modların kısıtlanabilmesi ile veya çeşitli yeniliklerle alakalı olup olmadığı henüz netleşmiş değil.

Güncelleme Ne Zaman Gelecek?


Paul Haile tarafından Call of Duty: Modern Warfare hayranlarına gelen açıklamaya göre PC sahipleri, gelecek olan bu güncellemeyi uzunca bir süre beklemek zorunda olmayacaklar. Çünkü Paul Haile, güncellemenin yalnızca bir veya iki gün içerisinde oyuncularla buluşturulacağını açıkça belirtmiş durumda.