1. Haberler
  2. Call of Duty Mobile 9.Sezon Ortaya Çıktı

Call of Duty Mobile 9.Sezon Ortaya Çıktı

18 Temmuz 2020 23:08

Son dönemlerin en iyi hayatta kalma oyunlarından olan Call of Duty Mobile oyunun, yeni sezon görüntüleri ve özellikleri açığa çıktı. PUBG Mobile oyunundan sonra hayatta kalma oyunları arasından ikinci sırayı paylaşan oyun, bugünlerde 9.sezonuna da giriş yapacak. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde PUBG Mobile oyununun da 14.sezonu ortaya çıkmıştı ve durumu yeniden sizlerle paylaşmıştık. Bu defa Call Of Duty Mobile 9.sezon özellikleri de ortaya çıktı. Peki oyunun yeni sezonunda, oyuncular hangi yeni özelliklerle karşılaşacak?

Call of Duty Mobile 9.Sezon Özellikleri

Öncelikle ortaya çıkan özelliklere baktığımızda, oyuncular için yepyeni bir haritanın yapıldığını söyleyelim. Yeni haritanın özellikleri henüz net olarak bilinmese de, önümüzdeki sezon yeni bir haritanın bulunacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca bir diğer özellik de yeni haritayla alakalı diyebiliriz. Yeni harita yalnızca Battle Royale ve çoklu savaş modu için ortaya çıkacak.

Gunsmith özelliği dersek, herhalde aklınıza çoklu slot özelliği gelecektir. Oyunda şuan için silahlara 5 slot eklenirken, yeni özellikle beraber bu slot kapasitesi 10’a kadar çıkabilecek. Yani slot sayıları artarken silahlar çok daha güçlü ve gelişmiş olacak.


Yeni Haritadan Sonra Yeni Silah Geliyor

Ortaya çıkacak yeni sezonla beraber Shield Turret silahı da karşımıza çıkacak. Bu silahı birçok oyuncu Modern Warfare serisinden hatırlarken, silahın mobile gelmesi de birçok oyuncuyu gerçekten sevindirecek. Mobil versiyona gelecek yeni silahla beraber ağır makinalı ve son derece kalkan korumalı bir silahla karşılaşacağız. Bu silahla beraber düşmanları daha hızlı ve toplu şekilde yok edebileceğimiz gibi, düşmanları da ardı ardına öldürerek seri rekor sayılar elde edebileceğiz.


Çok oyunculu haritalarla da gelmesi beklenen yeni sezonda Pine haritası ve Terminal haritası kesin olarak yerini alacak. Oyunun PC versiyonlarında yer alan haritalar yavaş yavaş mobil versiyona uyarlanırken kullanıcılar da biraz maziye dönecek diyebiliriz. Son olarak oyunun yeni sezonunda Equalizer bulunacağını da söyleyelim. Bu özellikle beraber düşmanlarınıza çok yakın olduğunuzda silahınızı çok daha etkili ve çok daha hızlı kullanabileceksiniz. Operatör becericisi olan bu özellik, oyuncuları son derece memnun edecek gibi görünüyor.