1. Haberler
  2. Call of Duty: Black Ops Cold War, İlk Gününde Rekor Kırdı!

Call of Duty: Black Ops Cold War, İlk Gününde Rekor Kırdı!

16 Kasım 2020 20:32

Playstation 5 ve Xbox Series X yeni nesil oyun konsolları ile beraber piyasaya sürülen Call of Duty: Black Ops Cold War, Activision’ın yüzünü güldürmüş durumda demek mümkün. Bununla beraber yapımcı şirket, oyunun serideki en iyi çıkış yapan üye olduğunu dile getirdi. Öte yandan Activision’a göre Call of Duty: Black Ops Cold War, Call of Duty serisinin en iyi ilk gün dijital kopya satış rekoruna ulaştı.

Video oyun camiasının köklü isimlerinden birisi olarak adından söz ettiren Activision, yeni nesil oyun konsollarının piyasaya sürülmesi ile beraber yepyeni oyunu Call of Duty: Black Ops Cold War’ı piyasaya oyun dünyasıyla buluşturdu. Öte yandan Türkiye’den sahnelerinde bulunduğu oyun, oyunseverlerin ilgisini büyük ölçüde toplamış durumda. Ayrıca Activision tarafından yapılan açıklamalara göre ise şirketin yeni oyunu, ilk günün dijital satış rakamlarında serinin zirvesine oturmayı başarmış oldu.

Call of Duty Serisinde Görülmemiş Bir Rekor!


Şirket yöneticilerinden olan Anna Malmhake tarafından ise yapılmış olan açıklamalara göre, oyunun şimdiye dek piyasaya sürülen Call of Duty oyunlarının en iyi çıkışını yapan oyun olduğunu dile getirdi. Bununla beraber açıklamalarında ise tüm oyunseverlere teşekkürlerde bulunan Anna Malmhake, Black Ops Cold War topluluğuna inanılmaz oranda ücretsiz paket, içerik, destek ve etkinlik sunmaya hazırlandıklarını, bu sebeple de çok heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Call of Duty: Black Ops Cold War, Xbox Series X, Xbox One, PS5, PS4 ve PC platformlarından satın alınabiliyor. Öte yandan Xbox platformunda oyuna sahip olmak isteyen oyuncuların yapması gereken ödeme ise 599TL olarak belirlenirken, PS5 konsolunda sahip olmak isteyenlerin ise 669 TL gibi bir fiyat etiketinde ödeme yapması gerekiyor. Bunların yanı sıra oyun bilgisayarınız için satın alacaksanız da 550 TL gibi bir fiyatı gözden çıkarmanız şart diyebiliriz.