1. Haberler
  2. Bethesda, Lucasfilm Games ile Beraber Geliştirilen Yeni Indiana Jones Oyununu Duyurdu

Bethesda, Lucasfilm Games ile Beraber Geliştirilen Yeni Indiana Jones Oyununu Duyurdu

13 Ocak 2021 23:19

Bethesda, bugün resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile beraber yeni Indiana Jones oyununun duyurusunu gerçekleştirdi. Duyurulan yeni oyun 30 saniyelik kısa bir fragman ile duyuruldu.

George Lucas tarafından yaratılan ve ilk olarak 1981 yılında Indiana Jones and the Raiders of Lost Ark filmi ile sesini duyuran Indiana Jones karakteri, popüler kültürün en bilinen isimlerinden birisi konumunda.

Harrison Ford ile akıllara kazınan karakter, TV dizisi uyarlamalarında da Corey Carrier, Sean Patrick Flanery ve George Hall tarafından canlandırılmıştı. Böylesine popüler olan isim, doğal olarak oyun dünyasında da yer edinmişti. Öte yandan Jones, uzunca bir süre sonra tekrardan oyun dünyasına dönüş yapıyor.

Yepyeni Bir Indiana Jones Oyunu Duyuruldu


Bethesda Softworks ve Wolfenstein’ın geliştiricisi MachineGames, yepyeni bir Indiana Jones oyunu üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Öte yandan 30 saniyelik kısa bir video ile duyurulan adı geçen oyun ile ilgili çok fazla bilgi paylaşılmamakla beraber Bethesda Softwork, resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımında ise şu sözlere yer verdi:

“MachineGames stüdyomuz, orijinal hikâyesiyle, Todd Howard'ın gözetiminde ve Lucasfilm Games iş birliğiyle yeni bir Indiana Jones oyunu geliştiriyor. Daha fazlasını açıklamamız için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor ancak bugünün haberini paylaştığımız için çok heyecanlıyız."

Lucasfilm Games tarafından yapılan açıklama ile beraber oyunun, ünlü maceracının kariyerinin zirvesindeki bir hikayeyi anlatacağını dile getirdi. Bununla beraber Indiana Jones uzunca bir süredir oyun dünyasında sessizliğini koruyordu. Bununla beraber Playstation 4 ve Xbox One platformunda hiçbir Indiana Jones oyunu gelmezken PC platformuna ise en son 2009 yılında Lego Indiana Jones gelmişti.