1. Haberler
  2. App Store'da Bulunan En İyi 8 Ücretsiz Mobil Oyun

App Store'da Bulunan En İyi 8 Ücretsiz Mobil Oyun

27 Haziran 2020 23:01

Günümüzde akıllı telefon kullanımı çok yaygınlaştı ve insanların büyük bir çoğunluğu akıllı telefonlarını ellerinden düşürmüyor. Günümüzün büyük bir kısmını akıllı telefonlarımızla vakit geçirerek değerlendirirken, en çok tercih ettiğimiz uygulamalar kuşkusuz ki mobil oyunlar. işte, App Store'da Bulunan En İyi 8 Ücretsiz Mobil Oyun

 Akıllı telefonların sahip oldukları ve sürekli gelişen özellikleri sayesinde mobil oyunlarda sürekli gelişme göstermiş ve bu sürecin bir sonucu olarak günümüzde vakit geçirebileceğimiz birçok üst düzey grafikli ve kaliteli oynanış sunan mobil oyunlar piyasaya sürülmüştür. Bu oyunların birçoğunun ücretsiz olması, insanlar tarafından çok büyük rağbet görmesini sağlamıştır. Eğer bir Apple kullanıcı iseniz, App Store’da bulabileceğiniz çok güzel ve tamamen ücretsiz oyunlar mevcut. Boş zamanlarınızı değerlendirebilmeniz adına App Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz ve oynarken büyük keyif alacağınız 8 adet mobil oyunu bu yazımızda sizler için derledik.

 PUBG Mobile


 PUBG oyunu, bilgisayar ve oyun konsolu platformlarında yakaladığı başarıyı mobil versiyonu olan PUBG Mobile ile sürdürebilmeyi başardı. Günümüzde, başarılı yapımlarının birçoğunun mobil oyun versiyonları, oyunun kendisinden epey bir farklı oluyor ve bu yüzden kullanıcıları memnun edemiyor fakat PUBG Mobile oynanış ve grafikleri açısından çok iyi bir uyarlama olmuş. PUBG Mobile oyunu, isterseniz bireysel olarak isterseniz gruplar halinde oynayabileceğiniz bir hayatta kalma oyunudur. Oyunun başında biz dahil 100 kişinin bulunduğu devasa bir uçaktayız ve bu uçak oyun haritasının üzerinde yol alırken istediğimiz bir noktada uçaktan atlayıp oyun alanına iniş yapıyoruz. Oyunun başında hiçbir silah veya koruyucu ekipmanımız olmadığı için öncelikle oyun alanında ihtiyacımız olan silah, ekipman ve diğer eşyaları topluyoruz, tabi bu süreçte ölmemeye dikkat etmeliyiz. Ardından karşımıza çıkan rakiplerle savaşarak ve sürekli daralan bir oyun alanının içinde kalarak oyunun sonunda hayatta kalan son kişi veya grup olmaya çalışıyoruz. Eğer ki oyunun sonunda hayatta kalmayı başarmış olan son kişi veya son grup olursak oyunu kazanmış oluyoruz.

 Fortnite


 Fortnite oyunu, sistem olarak PUBG oyununun çok benzeri gibi düşünebileceğiniz bir hayatta kalma oyunudur. Fortnite bilgisayar ve oyun konsolları versiyonlarında çok büyük bir oyuncu kitlesini arkasına almayı başarmış ve bu başarısını mobil platformda da sürdürebilmiştir. Eğer ki PUBG Mobile oyununa benzer bir farklı bir hayatta kalma oyunu deneyimlemek isterseniz Fortnite oyununu tercih edebilirsiniz.

 Dream League Soccer 2020


 Bilgisayar veya oyun konsollarında oynadığınız tarzda bir futbol oyununu mobil versiyonda da oynamak isterseniz en güzel tercihlerinizden birisi kesinlikle Dream League Soccer 2020 oyunu olacaktır. Dream League oyununda ekran üzerinde bulunan yön çubuğu ve tuşlar ile el oyun konsolu havasında futbol oyunu oynamanız mümkün. Oyunun başında orta seviye bir takımınız var ve aldığınız zaferlerin sonucunda para kazanıp yeni transferler ile hayalinizde takımı kuruyorsunuz. Oyuncu transferi ve oyuncu geliştirme gibi birçok seçeneğinde bulunduğu Dream League Soccer 2020 oyunu, mobil versiyonda oynayabileceğiniz ve size bir el konsolu oyunu zevki yaşatabilecek olan en iyi futbol oyunlarından birisi.

 Otobüs Simulator: Ultimate


 Gardan yolcularınızı alıp uzun yolculuklara çıkacağınız Otobüs Simulator: Ultimate oyunu, mobil platformda oynayabileceğiniz en iyi otobüs simülasyonu oyunlarından birisi. Bilgisayar platformunda bulunan ve oyuncuların sevgilisi olan Euro Truck Simulator 2 oyununun mobil versiyonu gibi düşünebileceğiniz bu oyunda tek fark yük taşımacılığı yerine yolcu taşımacılığı yapmanız. Oyunda kazandığınız paralar ile otobüs firmanızı geliştirebilir ve firmanızı büyütebilirsiniz.

 Asphalt 9: Legends


 Araba yarışı oyunu sevenlerin mobil platformda favorisi yıllardır kuşkusuz ki Asphalt serisi olmuştur. Asphalt serisi, Asphalt 9: Legends oyunu ile oyun sevenlere el oyun konsolu tadında bir mobil oyun sundu. Grafikleri, arabaları ve kontrol mekanizması ile Asphalt 9 oyunu mobil platformda oynayabileceğiniz en kaliteli yarış oyunlarından birisi.

 Mobile Legends: Bang Bang


Bilgisayar platformunda bulunan MOBA türündeki League of Legends oyununu seviyorsanız Mobile Legends: Bang Bang oyunu tam size göre. Beşer kişiden oluşan iki takımın karşılıklı mücadele ettiği oyunda amacınız rakip takımın ana üssünü yok etmek. Karşı tarafın ana üssünü yok etmeye çalışırken aynı zamanda rakip takımla mücadele etmek ve kendi üssünüzü savunmak zorundasınız. 

 Clash Royale


 Efsane mobil oyunların arasında yer alan Clash of Clans oyununu geliştiren şirket tarafından piyasaya sürülen Clash Royale oyunu, Clash of Clans oyuncuları için çok tanıdık gelecek. Çünkü Clash of Clans'tan tanımış olduğunuz birçok karakteri barındırmaktadır. İki rakibin eş zamanlı olarak karşılıklı mücadele ettiği bu kart oyununda amacınız oyun süresi içinde karşı tarafın kulelerini yok etmektir. Her oyuncunun iki yan kule ve bir ana kulesinin olduğu oyunda rakibin ana kulesini yok ettiğinizde oyun biter ve siz kazanmış olursunuz. Eğer oyun süresi içinde iki tarafta rakip takımın ana kulesini yok edemediyse bu durumda en çok yan kuleyi yok eden oyuncu maçı kazanır. Oyunda karakterlerimiz kart halindedir ve destemizde 8 adet kart bulundurarak maçlara giriş yaparız. Kartlarımızı geliştirip güçlerini yükseltebildiğimiz oyunda klanlara katılarak klan savaşlarına giriş yapabiliriz. Sürekli farklı oyun modlarının eklendiği ve etkinliklerin düzenlendiği oyun, oynayabileceğiniz en iyi mobil oyunlardan birisi.

 United Legends


 United Legends oyununu, Clash Royale oyunun farklı bir versiyonu gibi tanımlayabiliriz. Oyunların sistemlerinin neredeyse aynı olduğunun altını çizelim. United Legends oyunu, tarihi fantastik karakterleri ve oyun modları ile Clash Royale oyununa göre birçok farklılık göstermektedir. Napolyon, Süleyman gibi birçok tarihi karakteri bulunduran oyunda, oyunun başında ülkenizi seçip ülkenizi en iyi şekilde temsil etmek adına mücadele edeceksiniz.