1. Haberler
 2. 20 Saatlik Hikaye Sunan Oddworld: Soulstorm Playstation ve PC Platformunda Çıkış Yaptı

20 Saatlik Hikaye Sunan Oddworld: Soulstorm Playstation ve PC Platformunda Çıkış Yaptı

07 Nisan 2021 00:55

Uzunca bir süredir binlerce oyuncu tarafından büyük bir heyecanla beklenen Oddworld: Soulstorm, hem PC hem de Playstation platformunda çıkış yaptı. Öte yandan Playstation 5 konsolunda da uyumlu olan oyunu PC platformundan oynamak isteyen oyunseverle Epic Games Store üzerinden satın alabiliyorlar.

Amerika Birleşik Devletleri’nin sayılı oyun firmalarından birisi olan Oddworld Inhabitants adlı şirket yıllardır geliştirdiği Oddworld: Soulstorm’u kısa bir süre önce oyun dünyasıyla bir araya getirdi. Öte yandan Playstation 4, Playstation 5 ve beraberinde Epic Games Store üzerinden çıkış yapan oyun, Oddworld serisinde yarım bırakılan hikayenin devamı niteliğinde çıkış yaptı.

Oddworld, 1997 yılında çıkış yapan bir oyun serisi. Öte yandan hem bilim kurgu, hem aksiyon hem de macera dolu bir oyun serisi olan Oddworld, Abe adlı karakterin dünyasını konu alıyor. Kısa bir süre önce çıkış yapan Oddworld: Soulstorm’da aynı konunun devamı niteliğinde çıkış yaptı.

Oddworld: Soulstorm’da da eski oyunlarda olduğu gibi hikaye devam ediyor. Bununla beraber oyuncular, oradan buradan buldukları ve ürettikleri eşyalarla beraber Abe’nin arkadaşlarını kurtarmaya başlayacaklar.

20 Saatlik Hikayeye Sahip Olan Oddworld: Soulstorm Kısa Bir Süre Önce ÇıktıOldukça gelişmiş bir yapıya sahip olan oyun esasında bir platform oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan PUBG ve GTA 5 gibi oyunlardan fazlasıyla uzak bir yapıya sahip olan oyunun en büyük eksiği hikayesinin süresi diyebiliriz. 20 saatlik olay örgüsüne sahip olan yeni oyun, can sıkıntınızı en aza indirecek diyebiliriz. Oyunun geliştiricileri, Oddworld: Soulstorm’un uzun uzun oynanabileceğini de dile getirmekle beraber Playstation tarafında oyunun fiyatını 359 TL olarak açıklarken, PC platformundaki fiyatını ise 79 TL olarak açıkladılar. Öte yandan dilerseniz oyunun sistem gereksinimlerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Oddworld: Soulstorm Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel dört çekirdekli 1.7 GHz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GTX 670
 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit
 • Depolama Alanı: Şu anda bilinmiyor

Oddworld: Soulstorm Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel dört çekirdekli 2.3 GHz
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GTX 970
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • Depolama Alanı: Şu anda bilinmiyor